DIVISION III CALENDAR

JUDGE D. NIELSON

MONDAY, JULY 6, 2020

 

______________________________________________________________________

9:00 A.M. PRETRIAL CONFERENCES

CR16-609 GONZALEZ, EDWARD CA/PDO

________________________________________________________________

CR19-124/742/811 PATTEN, KYLE Rhoton/Candelaria

________________________________________________________________

CR19-1018 GOODEN, KIMBERLY Edwards/Green

________________________________________________________________

CR20-094 SWENSON, DUSTIN Robinson/Finch

________________________________________________________________

CR20-315/316 VAN HOOSER, DAVID Robinson/Wood

________________________________________________________________

CR20-389 RAMSEY, DAVID CA/PDO

______________________________________________________________________

9:00 A.M. ARRAIGNMENTS

CR19-218/429 DEVEREAUX, TIFFANY CA/

(Div. 3)

________________________________________________________________

CR19-707 YOUNG, ANDREW CA/

(Div. 3)

________________________________________________________________

CR19-949 BENALLY, PAUL CA/

IA on PTR (Div. 3)

______________________________________________________________________

10:00 A.M. PRETRIAL CONFERENCES

CR18-550/571 WILLIAMS, CARMELITA Shumway/Candelaria

________________________________________________________________

CR19-307 RUSSELL, TITUS Ruechel/Candelaria

________________________________________________________________

CR19-854 JOHNSON, ROBERT West/Brewer

________________________________________________________________

CR19-1063 POTEET, CHRISTOPHER Ruechel/Rigg

________________________________________________________________

CR19-1092 BLYTHE, HEATHER Robinson/Mendoza

________________________________________________________________

CR20-198 DEMETRIO, RICHARD Robinson/Penrod

________________________________________________________________

 

CR20-216 THOMPSON, DONALD Nichols/Freeman

________________________________________________________________

CR20-276 BOYLE, MATTHEW CA/Stevens

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

11:00 A.M.

CR19-243/350 DELGADILLO, JUANITA Edwards/Nichols/Taylor

Disposition

______________________________________________________________________

1:30 P.M.

PRELIMINARY HEARINGS SEE OTHER CALENDAR

______________________________________________________________________

2:30 P.M. CHANGE OF PLEAS

CR19-112 REECE, MICHAEL White/Trebon

________________________________________________________________

CR19-900 SANGSTER, LINFORD Zinicola/Wood

________________________________________________________________

CR20-027 YAZZIE, RANDY Rhoton/Green

________________________________________________________________

CR20-047/355 SWENSON, BRANDON Ruechel/LeGate

________________________________________________________________

CR20-125 KUJULSKI, MATTHEW CA/LeGate

________________________________________________________________

CR20-153 HESS, KRISTEN Edwards/Wood

Pending Motion to Continue

________________________________________________________________

CR20-278 LIZARRACA, OSCAR Ruechel/Kress

________________________________________________________________

CR20-327 SMITH, STEVEN White/LeGate

________________________________________________________________

CR20-330 GOODMAN, SHEALEAN CA/Wood

______________________________________________________________________